WhatsApp
KVKK
Bilgilendirme
TRENNLDE

Kayseri Zirkonyum Tedavisi

Kayseri Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş Nedir?


Zirkonyum diş, beyaz renkli, sıcağa dayanıklı ve metale karşı alerjisi olan hastalar için ideal bir diş tedavisi olarak öne çıkmaktadır. Kayseri zirkonyum diş kaplamanın ışık geçirgenliği sayesinde mat kaplamanın ışık geçirgenliği sayesinde mat görüntü ortadan kaybolur ve zirkonyum diş doğal diş rengine en yakın olan kaplama çeşidi olarak öne çıkmaktadır. Zirkonyum diş kullanan hastalarda sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklere karşı hassasiyet oluşmaz ve zirkonyum tedavisi daha çok ön dişlerin kaplanması için tercih edilmektedir. Ağız kokusuna yol açmayan  zirkonyum diş kaplama diğer diş kaplama türlerine göre birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

Diş tedavisinde ön plana çıkan ve estetik çözümler kategorisinde ilk sırayı ala zirkonyum diş tedavisi güncel özelliklere sahiptir. Dişlerin estetiğine uygun şekilde hazırlanan bu kaplama işlemi, metal kaplama kategorisine nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Kayseri zirkonyum diş tedavisi güncel özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Zirkonya seramiğinin kullanıldığı bu kaplama hizmetinde, alınan ölçüler doğrultusunda hareket edilmektedir. İlk aşamada dişin fotoğrafları çekilir ve ön inceleme yapılır. Muayene tetkiklerin ardından dişler için kalıp hazırlanır. Zirkonyum diş fiyatları bütün işlemleri kapsamaktadır. 

Tüm diş sorunlarına 'durupol.com' tarafından tedavi sunulmaktadır. Aynı zamanda uzman ekibiyle pandemi koşullarına uygun olarak güvenli bir şekilde hizmet vermektedir. Diş konusundaki tüm sorunlar için aktif olarak değerli hastalarına hizmet vermektedir.


Tedavi SüreciDiş kaplamaları çoğunlukla porselen kaplama şeklinde uygulanmaktadır. Ancak son zamanlarda oldukça fazla ilgi gören ve tercih edilen Kayseri zirkonyum  daha estetik gülüş ve sağlıklı çiğneme fonksiyonu için oldukça güvenilir bir tedavi olmaktadır.  Diş yapımında kullanılmakta olan zirkonyum diş kaplama beyaz bir renkte olmaktadır. Saf mineral hali yerine zirkonyum seramiği oldukça avantajlı olmaktadır. Zirkonyum diş kaplam metal destekli kaplamalara kıyas yapıldığı zaman daha doğal görünüm elde etme amacına uygun olmaktadır.

Zirkonyum kaplama 18 yaşında büyük ve sağlığı tam anlamı ile yerinde olan kişilere uygulanma açısından olanak sağlamaktadır. Kayseri zirkonyum diş kaplama tedavisi yaptırmak isteyen hastalar için gönül rahatlığı ile tercih edecekleri diş kliniği arasında ilk sıralarda yer alan Durupol Kayseri diş kliniği tüm uzman ekibi  ile birlikte hizmet vermektedir.

Estetik anlamda kötü görünen ve aynı zamanda doğal rengine dönüşemeyen dişler için zirkonyum en iyi seçeneklerden biridir. Diş kalıplarının alınmasının ardından bu kalıplara uygun zirkonyum kaplama dişler hazırlanır ve özel fırınlarda seramiğe dönüştürülür. Beyaz rengi ile göz kamaştırıcı görsel özelliklere sahip özel tasarımlı dişlerdir. 

Işığı geçiren zirkonyum, özel yapıştırıcılarla dişe monte edilir. Sıcak ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Metale nazaran diş etlerinde deformasyona neden olmaz. Hafif olması nedeniyle dişlerde ağırlık yapmaz ve alışma süresi daha kısadır. 

 

Zirkonyum Diş Avantajları Nelerdir?

 

Zirkonyum maddesinden yapılan kaplamaların, metal destekli diğer kaplama çeşitlerine nazaran ışık geçirgenliği daha fazla olduğu için diş etlerinde koyu renk oluşumuna neden olmaz. Böylelikle ilerleyen zamanlarda metal destekli porselen diş kaplamalarda meydana gelebilecek diş eti kenarından siyah renk yansıması gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

Zirkonyumun ışığı geçirebilme özelliğinin diğer bir avantajı da dişlerde oluşan mat görüntünün yok olarak dişlerin doğal bir görünüm kazanmasıdır. Estetik açıdan hastaları tatmin etmesinin yanı sıra diş eti sağlığı için de oldukça önemlidir. kayseri zirkonyum diş kaplama, diş etiyle daha uyumlu olduğu gibi metal destekli kaplamalara göre diş etine zarar verme riski çok daha düşüktür.

Metal alerjisi olan kişiler için de ideal olan zirkonyum diş kaplama, beyaz renkli ve sıcağa dayanıklıdır. Işık geçirgenliği sayesinde mat görüntüyü ortadan kaldırır ve dişlerin doğal görünmesini sağlar. Zirkonyum diş kaplaması olan kişilerde aşırı sıcak veya soğuk hassasiyeti yaşanmaz.

Metal destekli dişlere oranla çok daha sağlam olan zirkonyum, doğal ve estetik görüntüsü sayesinde ön dişlerde daha çok kullanılmaktadır. Ayrıca, sigara, kahve gibi maddeler nedeniyle oluşabilecek lekelenmeleri en aza indirger, ağız kokusuna, diş eti problemlerine ve ağızda tat değişikliğine sebep olmaz.

 

Zirkonyum Diş Nasıl Uygulanır?

 

Zirkonyum diş nedir?  sorusunun yanı sıra hastaların özellikle diş hekimlerine en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de tedavinin nasıl uygulandığı yönündedir. Alanında uzman diş hekimleri tarafından steril bir ortamda, son teknoloji cihazlarla yapılan kaplamanın hastalar açısından oldukça başarılı sonuçlanacağı söylenebilir.

İlk olarak diş, metal destekli kaplamalarda yapıldığı gibi küçültülür. Eğer diş eti sağlıklıysa, ağza uygun özel, hassas kaşıklarla ölçü alınır. Laboratuvarda dişe en uygun yapıda ve renkte zirkonyum alt yapısı hazırlanır. Porselen üst yapısı da tamamlandıktan sonra özel yapıştırıcılar aracılığıyla dişe entegre edilir. Zirkonyum diş renkleri, kişinin doğal diş rengine en uygun olacak şekilde seçilir ve uygulanır. Kayseri Zirkonyum diş tedavisinde durupol ağız ve diş sağlığı olarak uzman hekim kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Kesme işlemi sırasında hastalara lokal anestezi uygulanır. Devam eden süreçte doğal diş rengine uygun kaplama yapılarak aşırı sıcak ve soğuk hassasiyeti engellenir. Hastalarda ağrı veya sızı görülme olasılığı çok azdır. Genelde hiçbir sorunla karşılaşılmadan tedavi işlemi tamamlanır.

Diş etiyle ilgili herhangi bir sağlık problemi olmayan kişilerde zirkonyum diş kaplama işlemi 1 hafta içerisinde tamamlanır. Kişinin beğenisi ya da diş hekiminin hasta memnuniyet durumunu göz önünde bulundurarak birkaç prova ile tedavi davam ettirilebilir. Zirkonyum diş yorum yapan hastaların birçoğu, dişlerinin doğal görünümünü kaybetmeden, dayanıklı bir kaplama yaptırdıkları için tedavinin sonuçlarından oldukça memnun olduklarını dile getiriyorlar.Deneyim ve kalitesiyle 'durupol.com' Kayseri diş hastanesi tüm diş sorunlarına çözüm sunmaktadır. Aynı zamanda pandemi nedeniyle hijyen ve güvenlik önlemlerini üst düzey almaktadır.

Özellikle Kayseri implant tedavisi konusunda uzman hekimlerle siz değerli hastalarına hizmet vermektedir. Uluslararası standartlar çerçevesinde sürekli olarak hastane temizlenmektedir. Aynı zamanda avantajlı fiyatlarıyla siz değerli hastalarına güler yüzlü hizmet imkânı sunmaktadır. Profesyonel olarak Kayseri zirkonyum tedavilerinin hepsini sizlere sağlamaktadır. Aklınıza gelebilecek her türlü diş sorunu için siz değerli hastalarına kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

 

Kayseri Zirkonyum Diş Randevusu Nasıl Alınır? 

En sık sorulan sorular arasında kayseri zirkonyum diş fiyatı ne kadar? Kayseri zirkonyum diş kaplama nerede yaptırılır? Kayseri zirkonyum kaplama uzman doktorları kimleridir? gibi sorular yer almaktadır.

Kayseri Zirkonyum diş tedavisi için kayseri Durupol ağız ve diş sağlığı polikliniğinden randevu alarak uzman hekimlerimiz tarafından tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Yukarı Çık