WhatsApp
KVKK
Bilgilendirme
TRENNLDE

Kayseri implant diş

kayseri implant

Kayseri implant Diş Polikliniği

Durupol Diş Sağlığı Merkezi Kayseri implant Merkezi


implant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan titanyumdan yapılmış diş yerine kullanılan vidalardır. Sağlıklı, beyaz ve görünümü güzel dişler için Durupol Diş Sağlığı Merkezini ziyaret etmeniz yeterlidir. 

İmplant tedavisi öncelikle eksik olan dişlerin yerine yeni sağlam dişler kazandırır. Köprü protez gibi eksik dişin çevresindeki dişlerin kesildiği işlemlerin aksine, implant tedavisinde diğer dişlere dokunulmaz.

İmplantlar görünüm ve fonksiyon bakımından kendi dişlerinizden neredeyse farksızdır. Eksik dişlerin yerine gelen sağlam dişler sayesinde dengeli bir çiğneme fonksiyonu kazanılarak ileride oluşabilecek mide rahatsızlıkları, diğer dişlerde oluşabilecek anatomik bozukluklar, çene eklemi sorunları, eksik dişin bulunduğu bölgedeki çene kemiği miktarının azalması gibi daha ciddi ve tedavisi zor problemlerin önüne geçilmiş olunur.

İmplant ameliyatı,  çekilen dişlerin yerine yapay diş uygulanması ve boşlukta kalan dişlerin yerini doldurması sağlanarak, son dönemlerin en popüler tedavi yöntemi haline geldi.  Hastalar, bu uygulama ile çıkarılabilir protez kullanmadan doğal ve sağlıklı dişlere kavuşuyor. Birkaç seans ile tamamlanabilen implant, hayat kalitenizi arttırmasının yanı sıra sağlıklı bir gülüşe sahip olmanızı da sağlıyor.İmplant Tedavisi Nedir? Bir ya da birden fazla diş eksikliğinde implant tedavisi uygulanmaktadır. Önceden böyle bir durumda köprü tedavisi uygulanırken şimdi ise artık kayseri implant tedavisi uygulanmaktadır. İmplant tedavisinde, eksik dişin olduğu bölgeye direkt tedavi uygulanır ve böylelikle komşu dişler zarar görmez. Son zamanlarda takıp çıkarmalı protez denilen diş eksiği fazla olan hastalara da kayseri implant tedavisi uygulanmaktadır. 

Diş eksiklikleri nedeniyle çiğneme fonksiyonunda oluşan dengesizlik, çiğneme hareketini yapmanıza yardımcı olan çene eklemleri ve eksik dişin bulunduğu bölgedeki kemik dokusunda bir süre sonra tedavisi mümkün olmayan problemlere yol açar. Ayrıca çiğneme fonksiyonu bozuklukları ileride mide problemlerine de sebep olabilir.

Başta tek bir dişin eksikliği söz konusuyken müdahale edilmesi gereken diş sayısı, artar ve hem şekil bozukluğu oluşur hem de tedavisi zor bir hal alır.

Yan yana birkaç dişin eksikliği söz konusu olduğunda uzun süre kayseri implant tedavisinden kaçınıldığında ise, bölgedeki kemik dokusu zamanla kaybolarak diş eksikliğinin giderilmesi yine daha zor bir tedavi gerektirir.

Bütün dişlerin eksik olması durumunda kullanılan hareketli damak protezleri, zamanla çene kemiğinde erime ve incelmelere neden olur. Aynı zamanda protezin tutunabileceği kemik dokusunun kaybı da protez seçeneğini kullanışlı kılmaz. Hatta ilerlemiş vakalarda implant tedavisi de mümkün olmayabilir.

Bu nedenle bir diş kaybından sonra bölgedeki kemik miktarını korumanın ve diş eksikliğinden kaynaklanabilecek diğer problemleri önlemenin en sağlıklı ve estetik yolu kayseri implant tedavisidir.

Diş tedavisinde yeni nesil çözüm seçeneklerinden biri olan Kayseri implant hizmeti, takma dişlerden çok daha kullanışlı diş çözümleri sunuyor. İmplant, protez özelliğine sahip insan vücudu ile uyumlu olan özel tasarımlardır. 

 


implant Tedavisi Nasıl Yapılır?Öncelikle genel vücut sağlığının cerrahi müdahaleye uygun olup olmadığı kontrol edilir. Alt ve üst çeneyi gösteren film incelenmelidir. Hangi bölgelere kaç adet implant konulması gerektiği belirlenmelidir. Lokal anestezi uygulanarak işlem gerçekleştirilmektedir. Uzman doktorlarımız ile kayseri implant tedavisi yaptırabileceğiniz Durupol Diş Sağlığı merkezi sizler için hizmet vermeye devam etmektedir. 

Dişlerin dökülmesi veya çürümesi sonucunda diş problemi yaşayanlar için implant tedavisi ilk aşamada tercih edilmektedir. Bu tedavi işleminde dişler muayene edilir ve fotoğrafları çekilir. Bilgisayar ortamında bu fotoğraflar incelenir ve uygulanacak implantın haritası çizilir. 

 

implant Çeşitleri nelerdir?

Kayseri implant ameliyatından önce hastalara hekimleri tarafından tanı ve tetkikler yapılır. Tüm sağlık geçmişi araştırılır ve çene yapısı detaylı biçimde incelenip ölçüleri alınır.

İmplantın birden fazla çeşidi var tabi ama günümüzde en sık kullanılanlar; subperiostal implantlar

 

 • intramukozal insertler
 • endostal implantlar
 • endodontik stabilizatörler
 • transmandibular implantlar

 

olarak sıralanabilir. Bunların arasından en yaygın kullanılan uygulamanın diş boşluğunu dolduran vida yöntemi olan “subperiostal implantlar” olduğu söylenebilir.


İmplant Kaç Şekilde Uygulanabilir?


İmplant tedavisi dört şekilde uygulanmaktadır. Bunlar; dikişli, dikişsiz, tek aşamalı ve iki aşamalı kayseri implant diş olmak üzeredir. 

En çok uygulanan tedavi şekli dikişli işlemdir. Diş eti açılarak implant yerleştirilir ve dikiş atılıp yara kapatılır. 

 

Kayseri implant Nasıl Takılır?Ön incelemenin ardından ilk aşamada çene kemiği incelenir. Çene kemikleri uyumlu ise bu durumda dişlerin yivleri kemiğe monte edilir. İmplant fiyatları kategorisinde gerçekleşen montaj işleminin ardından hasta 3 ay kadar beklemeye alınır. Protez özelliğine sahip yivler vücuda uyum sağladıktan sonra dişler vidalanır. 

Dişlerin vidalanması işlemi, çene kemiğine sabitlenen yivlerin uyum sağlamasının ardından gerçekleşir. Önceden alınan ölçüler doğrultusunda üretilen beyaz yivlenebilir dişler uzman hekim tarafından monte edilir. 

İmplant dişler sararmaz veya başka bir renge dönüşmez. Temizlenebilir ve normal bir diş gibi kullanılabilir. Değişmesi gerektiği zaman uzman hekimler tarafından kolaylıkla değiştirilebilir. 

 

Durupol diş sağlığı Kayseri implant merkezi


Uzman, güler yüzlü doktor ve normal çalışanlarımız ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Önceliğimiz her zaman için siz değerli müşterilerimizi memnun ve mutlu etmektir. Sağlıklı ve beyaz dişlere kavuşmak için siz de Durupol Diş Sağlığı Merkezini tercih edebilirsiniz. 

Lütfen kayseri implant tedavisi hakkında soru ve görüşleriniz için durupol.com adresini ziyaret edebilir bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Dental implantların birçok avantajı vardır:

 • Mükemmel görünüm. Diş implantları kendi dişleriniz gibi görünür ve sizlere doğal diş hissi yaratır. ...
 • Akıcı konuşma. 
 • Mükemmel diş kökü 
 • Yemek yeme kolaylığı 
 • Özgüven
 • Ağız sağlığı 
 • Dayanıklılık
 • Uygunluk

Kayseri implant Ameliyatı Sonrası Ağrı

Kayseri implant tedavisi denildiğinde ilk akla gelen durupol ağız ve diş sağlığı olarak öncesinde sık sorulan sorular arasında implant ameliyatı sonrası ağrı olur mu? korkusu yaşamanız olası durumlar arasında yer alıyor. Operasyondan sonraki 1-2 gün ağrı kesici içmeniz halinde bu süreci kolaylıkla atlatabilirsiniz. İmplant, herhangi bir sağlık sorunu yaşamadığınız ve dişleriniz için düzenli bakım uyguladığınız takdirde ömür boyu sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bir tedavi yöntemi olarak çok büyük kolaylık sağlıyor. Bu noktada önemli olan diğer kriterler ise operasyonu yapan diş hekiminin tecrübeli olması, diş kliniğinin hijyenik, temiz ve teknolojik açıdan kapsamlı ve eksiksiz malzemelere sahip olunması da önem taşıyor.

Henüz gelişimleri tamamlandığı için çocuklara implant tedavisi önerilmezken, yetişkinler için özellikle kaybedilen dişlerinin yerini doldurabilecek en başarılı ve kesin çözüm yöntemi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Çene kemiğinin titanyum maddesini hızlıca kabullenmesi sayesinde iyileşme süreci de bir o kadar hızlı ilerliyor. İmplant ameliyatı sonrası ağrı olur mu diye düşünenlerin endişelerini bir kenara bırakıp, günümüzün popüler olan bu tedavi yöntemini gönül rahatlığı ile tercih etmeleri önerilir.

 

Dişlerinizi Önemsiyoruz

Kayseri Özel Durupol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ailesi olarak kayseri implant uygulamaların da hastalarımızın dişle ilgili her sorununa çare olmaya çalışıyor, kayseri implant tedavisinde gelişmiş teknoloji ve hekimlerimizin bilgi ve deneyimlerini birleştirerek, ağız ve diş sağlığınızda sizlere en güzel hizmeti sunuyoruz. Kayseri Talas ilçesinde en iyi implant işlemini uygulayan Kayseri Özel Durupol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, diş korkusu yaşayan hastalar için en konforlu tedavi süreci ile gerçekleştirmekteyiz. Diş hekimlerimizin uzman çalışmaları ile ağız ve diş sağlığınızı korumak, en güzel ve sağlıklı gülümsemeye kavuşmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. kayseri implant Diş Polikliniği olarak hizmet vermekteyiz. Sağlığınızı önemsiyor ve diş problemlerinizin en etkili çözümlerinden olan kanal tedavisi konusunda uzman ekibimiz ile sizlere en iyisi olmaya devam ediyoruz.

implant Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Operasyon bitiminde normal bir diş çekimi işleminde olduğu kadar ağrı hissedebilirsiniz ancak ilaç içtiğinizde herhangi bir implant sonrası ağrı yaşamazsınız. Ameliyat sonrasında doktorunuzun önereceği bakım önerilerine uymalı ve verdiği ilaçları mutlaka kullanmalısınız. Özellikle operasyondan sonraki ilk iki günün oldukça önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Ağız için gargara kullanımı ve düzenli diş fırçalama ile birlikte iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Tedaviden sonraki ilk günlerde hassasiyet hissedebilir ve bunu belirli noktalara dikkat ederek önleyebilirsiniz. Üfleme, ağızdan nefes verme veya ağızdan nefes alma gibi aktivitelerden uzak durmalı, çenenizi sıkı bir şekilde kapatıp dişlerinizi bastırmaktan kaçınmalısınız. Dişinizi oldukça yavaş hareketlerle fırçalamalı ve diş ipi kullanımında dikkatli olmalısınız.

 

Kayseri implant Fiyatı Nedir ve Randevu Nasıl Alınır? 

En sık sorulan sorular arasında kayseri implant nerede yaptırabilirim? kayseri de güvenilir implant klinikleri? Kayseri de implant ücreti ne kadar? kayseri implant tedavisi uzman doktorları kimlerdir gibi sorular yer almaktadır.

Kayseri implant Durupol ağız ve diş sağlığı polikliniğinden randevu alarak Kayseri implant tedavisinde uzman hekimlerimiz tarafından tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Yukarı Çık