WhatsApp
KVKK
Bilgilendirme
TRENNLDE

Kayseri estetik diş dolgusu tedavisi

Kayseri estetik diş dolgusu tedavisi

Kayseri Estetik Diş Dolgusu

Estetik Diş Dolgusu Nedir?

Estetik diş dolgusu kişinin diş çürükleri veya oluşan hasarlar sonucu uzman hekim tarafından bu bölgenin temizlenmesi ve doğal bir görünüm kazanması için dolgu malzemesiyle kaplanır. Kompozit dolgu olarak adlandırılan ve hastanın diş rengine göre ayarlanan estetik diş dolgusudur. Uygulanan dolgunun dişin doğal görünümünden ayırt edilememektedir. Dişinize ve gülümsemenize güzel bir görünüm kazandırır ve çıplak gözle estetik diş dolgusu işlemi anlaşılamamaktadır. Diş çürükleri daha ciddi sorunlara neden olmadan estetik diş dolgusu tavsiye edilir. Dolgunun tercih edilmesinin en büyük kazanımı dışarıdan fark edilmemesidir.

Diş kaybının önüne geçerek hem sağlık hem de estetik açıdan katkı sağlayan diş dolgusu, çürümüş, kırılmış ya da çatlamış dişlere uygulanmaktadır. Kayseri Özel Durupol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak deforme olmuş dişlere diş dolgusu yaparak eski görünümünü ve fonksiyonu kazandırıyoruz. Diş dolgusu, çiğneme fonksiyonunu yerine getiremeyen, estetik olarak hoş görünmeyen veya travma sonucu kırılmış, çatlamış veya çürümüş dişlere uygulanmaktadır.

 

Estetik Dolgu Nasıl Yapılır?

Kayseri Estetik diş dolgusu durupol ağız ve diş sağlığı polikliniğinde uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Estetik diş dolusu güzellik ve estetik uygulaması çok basittir ve tamamlanması için bir tedavi seansı yeterli olmaktadır. Estetik diş dolgusuna öncelikle bölgenin lokal olarak uyuşturulduktan sonra diş çürüğü veya dişler temizlenir. Dişlere yapışmasını sağlamak için kavite dolgu malzemesi şekillendirilir. Dolgu dişlere daha iyi yapışmasını sağlamak amacıyla bizotaj yapılır. Malze ve diş dokusu kombinasyonu çok daha iyi hale gelir. 

Öncelikle diş dolgusuna uzman hekimlerimiz tarafından çürümüş dişi temizleyerek başlıyoruz. Dolgu işlemi gerçekleştirilirken hastanın acı veya ağrı hissetmemesi adına lokal anestezi işlemi uyguluyoruz. Hasta tarafından seçilen dolgu materyalinin acı şiddeti ne olursa olsun Kayseri Özel Durupol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak hastamız için konforlu bir süreç hazırlıyor ve uyguluyoruz. Dişte gerekli temizlik yapıldıktan sonra geriye kalan kırılmış, çürümüş veya hasar görmüş bir boşluk kalır. Geriye kalan bu dişin yapısına ve formuna göre uygun bir şekilde doldurulur. Hastanın dolgu işlemi gerçekleştirildikten sonra ağzının açıp kapanması istenir ve herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Bir sorun ile karşılaşıldığı zaman doktor tarafından kısaltma veya kesilme işlemi ile sorun ortadan kaldırılır. Bütün kontroller sağlandıktan sonra diş yeniden eski fonksiyonuna kavuşur.

Diş yüzeyi düzeltildikten sonra dolgu malzemesiyle diş yüzeyi yapışmasını sağlamak için yapıştırma işlemi yapılır. Doğal bir görünümle renk ve kıvamına dikkat edilir ve hazırlanan diş boşluğuna yerleştirilir. Estetik diş dolgusunun önemli ayrıntıları arasında kullanılan ışınlanma bulunur. Dolgunun sertliğini elde etmek amacıyla işlem sırasında ışınlanma uygulanır. Dolgunun yüksekliği çok büyük veya çıkıntılı bir şekildeyse düzeltme işlemi yapılır. Doğal ve pürüzsüz bir hale getirilir. İşlemler sonrası dişlerin parlatılmasıyla tamamlanır. Estetik diş dolgusu bireyler tarafından rahatsız edici değildir ve kozmetik dolgu işlemleri konforlu bir süreçte son bulur.

 

Dolgu Dayanıklı Mı?

En çok sorulan sorulan sorular arasında olan estetik dolgusunun dayanıklı olup olmadığı geliyor. Estetik diş dolgusunda kullanılan dolgu malzemesinin kompozit bir malzeme olduğu için dayanıklık açısından bir sorun teşkil etmez. Fakat dolgu sonrası diş temizliğine dikkat etmemiz gerekir. Dolgunun uzun ömürlü olması için diş muayenelerini de aksatmamız gerekir. 

 

Estetik Dolgunun Ömrü Ne Kadardır?

Estetik dolgu hakkında merak edilen diğer bir soru ise estetik dolgunun ömrünün ne kadar olduğu gelmektedir. Estetik dolgu maddelerinin belirli bir ömrü yoktur. Estetik dolgu için kullanılan malzeme oldukça dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Dolgu esnasında ağız ve diş bakımına dikkat edilmesi dolgunun deforme olması pek mümkün değildir. Ağız ve diş temizliği ve kontrolleri dikkatli ve özenli yapılırsa dolguda çatlama gibi sorunlar yaşanmaz. Estetik dolgunun kontrolü uzman hekimlerimiz tarafından 6 ayda bir mutlaka yapılmasını tavsiye ediyoruz. 

Dolgunun durumu gözden geçirildiğinde gerekiyorsa cilalama işlemi yapılabilir. Tavsiye edilen ve uyarılara dikkat edildiği sürece kontrollerimizi aksatmaz ve diş temizliğine dikkat ettiğimiz sürece estetik diş dolgusunun ömrü uzun yıllar devam edecektir.

 

Kayseri Diş Dolgusu Fiyatı ve Randevusu Nasıl Alınır? 

Kayseri Estetik Diş Dolgusu için kayseri Durupol ağız ve diş sağlığı polikliniğinden randevu alarak uzman hekimlerimiz tarafından tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Yukarı Çık