Diş Teli Tedavisi

Ortodonti, çarpık diş ve uyumsuz çene yapısını teşhis eden ve önlemeye çalışan diş hekimliği uzmanlık dalıdır. Çapraşık dişler; konuşma bozuklukları, ısırma, çiğneme problemlerinin yanı sıra diş sağlığı açısından da bir takım riskleri beraberinde getirirler. Fırçalama esnasında iyi temizlenemeyen bu dişler, çürüklere ve diş eti hastalıklarına neden olur. Sadece dış görünüm değil aynı zamanda ağız hijyeni ve sağlığı açısından da ortodonti ( diş teli ) tedavisi önemlidir. Ortodonti bölümümüz ile tüm ortodontik sorunların takibi ve tedavisi yapılarak sağlıklı gülüşlere kavuşmanızı hedefliyoruz.
 

Ortodontik tedavi gerektiren durumlar

 

Ortodonti tedavi süreci

 
Çeneyi ilgilendiren bozukluklar genellikle kalıtsaldır. Böylesi durumlarda hastanın yaşına  göre tedavi süreci başlar. Ergenlik döneminde olup alt ya da üst çenede sorun yaşayan hastalarımız için ortodontik tedavi uygulanır. Yetişkin hastalarda ise ortodonti-cerrahi işbirliği ile tedavi gerçekleştirilir.
Uzun süre emzik, biberon, parmak emme alışkanlığı yaşanmışsa ortodontik bozukluğa neden olabilir. Böylesi durumlarda erken tedavi çok önemlidir. Basit bir aparey kullanımı ile iskelet bozukluğunun önüne geçilebilir.
 

Ortodonti Anabilim Dalı Kliniğimizde Tedavi Hizmetlerimiz

 

Diş Teli

 
Diş telleri, dişlerin dizilim bozukluklarını ortadan kaldırmak için dişlerin üzerine yapıştırılan braketler ve bunların içinden geçen teller ile, dişlere kuvvet verilip hareket etmesini sağlayan aparatlardır. Metal ya da porselen olarak iki çeşidi bulunur. Yetişkin bireyler genellikle daha estetik olan porseleni tercih ederler.
 

Invisalign

 
Özel olarak üretilen bu düzgünleştiriciler, neredeyse şeffaftırlar. Hastaya özel üretilip 2 haftada bir değiştirilir. Her değişimde dişler istenen görünüme doğru ilerler. 1-1.5 yıl tedavi süreci vardır.
 

Invisalign Avantajları:

 

Lingual Ortodonti

 
Bu diş teli, braketlerin ve ark tellerin, dişlerin ön yüzeyi yerine, iç yüzeye yerleştirilmesi ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Diş tellerinin dışarıdan görünmesini istemeyen hastaların en çok tercih ettiği tedavi yöntemidir.
Diş Teli Tedavisi ORTODONTI ORTODONTI ORTODONTI ORTODONTI ORTODONTI ORTODONTI