WhatsApp
KVKK
Bilgilendirme
TRENNLDE

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Kayseri Kanal Tedavisi ve Endodonti Diş Polikliniği denildiğinde ilk akla gelen Durupol kanal tedavisi alanında uzman hekimler tarafından hizmet vermektedir. Kanal tedavisi dişlerin beslenmesini ve duyarlılığını sağlayan damar ve sinir demeti olan pulpalar, zamanla zarar görür ve iltihaplanmaya yol açabilir. Bu gibi durumlarda sıcak, soğuk, baskı, çiğneme gibi durumlarda aşırı hassasiyet meydana gelir. Eskiden diş tabakasında meydana gelen hasarlarda anında diş çekimine gidilirken, günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile dişlerinizi uzun yıllar kullanabilme şansına sahipsiniz. Canlılığını sürdüremeyecek seviyeye gelen diş sinirleri için, gelişen teknoloji ile kanal tedavisi en etkili çözümler arasına girdi. Endodonti tedavisi her diş hekimi tarafından bilinen bir yöntem olmakla birlikte, tedavi için mutlaka kanal tedavisi uzmanına yani endodontise görünmeniz gerekmektedir.

Endodonti Tedavi Süreci

Kanal tedavisi için diş içindeki sinirlerin alınması, diş köklerinin içindeki kanalların genişletilip mikroorganizmalardan arındırılmasının ardından  ”kanal eğrisi” adı verilen iğneler desteği ile sinir dokusu çıkarılır. Ölü hücre atıklarının temizlenmesinin ardından, kanalın içi yıkanır ve kök ucuna kadar doldurulur.

Alanında uzman diş hekimlerimiz tarafından kanal tedavisi gerçekleştirildikten sonra, dişin üst kısmına dolgu, porselen kron, inlay gibi retorasyonlar yapılır. Dişlerinizin ilk günkü sağlığına ve görüntüsüne kavuşması için estetik ve fonksiyonel devamlılığı sağlanır. Hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen endodonti tedavisinde ağrılı ve iltihaplı dişler temizlenerek, dişin ilgili sinirine lokal anestezi yapılır ve ağrı hissetmezsiniz. Kanal tedavisinden sonra bir süre dişinizde geçici hassasiyet ve çiğneme ağrısı olması normal olup ağrı kesici kullanımı ile geçici bir durumdur.

Dişlerinizi önemsiyoruz

Durupol olarak hastalarımızın dişle ilgili her sorununa çare olmaya çalışıyor, kanal tedavisinde gelişmiş teknoloji ve hekimlerimizin bilgi ve deneyimlerini birleştirerek, ağız ve diş sağlığınızda sizlere en güzel hizmeti sunuyoruz. Talas ilçesinde en iyi kanal tedavi işlemini uygulayan Durupol Ağız ve Diş Polikliniği olarak, endodonti işlemlerini diş korkusu yaşayan hastalar için en konforlu tedavi süreci ile gerçekleştirmekteyiz. Diş hekimlerimizin uzman çalışmaları ile ağız ve diş sağlığınızı  korumak, en güzel ve sağlıklı gülümsemeye kavuşmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sağlığınızı önemsiyor ve diş problemlerinizin en etkili çözümlerinden olan kanal tedavisi konusunda uzman ekibimiz ile sizlere en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Yukarı Çık