WhatsApp
KVKK
Bilgilendirme
TRENNLDE

Gülüş Estetiğinde Hangi Sorunlar Ortadan Kalkar?

Gülüş Estetiğinde Hangi Sorunlar Ortadan Kalkar?

Gülüş Estetiğinde Hangi Sorunlar Ortadan Kalkar?

Gülüş estetiği dişlerin, diş etinin, çene ve dudakların belli bir uyum yakalanarak doğal bir gülüş ortaya çıkarılması işlemidir. Kişilerin ağzında diş çürükleri, diş eti hastalıkları, çapraşık dişler, renk deformasyonları, diş kayıpları,dökülen dişler,veya sararmış dişler  varsa estetik açıdan sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durum hastanın sosyal hayatının da olumsuz etkilenmesine yol açar. Özgüven kaybı yaşayan kişiler kendilerini her zaman rahatsız hisseder ve gerçekten eğlenemez. Bu durumlar kişilerde gülme ya da konuşma  konusunda çekingenliğe itebilir,agızlarını ikidebir kapatma egilimindedirler.

Estetik ve güzel bir gülüş her zaman kişilere psikolojik açıdan güç kazandırır. Aynı zamanda gülüşü estetik olan kişiler karşı tarafta daha olumlu bir intiba uyandırabilir. Gülüş estetiği burada devreye girer. Her hastaya özel estetik gereksinimleri farklı olur. Bu yüzden de gülüş estetiğinde yapılan işlemler hastaya özel olarak tasarlanır. Bu işlemlerde hastanın yüz hatları, yaşı, beklentisi ve cinsiyeti gibi değişkenler dikkate alınır. Gülüş estetiği ile şu sorunlar ortadan kaldırılabilir;

  • Diş etinizde şekil bozuklukları ve boy farkları
  • Diş renklerinizdeki farklılıklar ve istenmeyen diş renkleri
  • Dişlerin dizilişiyle ilgili bozukluklar
  • Dişlerin arasındaki rahatsız eden boşluklar
  • Ağzın belli bölgesinde rahatsız edici diş eksiklikleri
  • Kırık ya da çatlak dişlerle ilgili sorunlar gülüş estetiği ile ortadan kaldırılabilir.

Gülüş tasarımı diş ve diş eti ile ilgili bazı kombine uygulamaların bir araya gelmesiyle ortaya çıkar. Ayrıca bazı durumlara göre burun, dudak, yanak gibi bölgelerin de estetik uygulamaları sürece dahil edilebilir.

Yukarı Çık